Kreatív Önismeret: Az ART önismereti délután élménybeszámolója

Az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ Kortárssegítő csoportja által megrendezett 'ART Önismereti délután egyetemistáknak' eseményünk emlékezetes élményekkel gazdagította résztvevőinket.

2024. május 14.

"Célunk az volt, hogy képzőművészeti tevékenységek által hozzájáruljunk hallgatóink rekreációjához és önismeretük fejlesztéséhez a vizsgaidőszak előtt.

Az esemény két teremben zajlott, ahol különböző alkotó feladatok várták a résztvevőket. Az egyik teremben kortárssegítő társaink segítségével a résztvevők az erőforrásaikat térképezhették fel, rajzolással és kártyaválasztással. Az alkotás folyamán lehetőségük nyílt az önábrázolásra és stresszhelyzetekkel való megküzdési stratégiáik kibontakoztatására.

A másik teremben vászontáska festés és gyöngyfűzés közben az alkotók nemcsak kreativitásukat fejezhették ki, hanem egyúttal lehetőséget kaptak a stresszcsökkentésre és a kellemes együttlétre is. A jó hangulatú beszélgetések segítettek a relaxációban és az önismeret elmélyítésében."

Az eseményen való részvételükkel hallgatóink nemcsak kikapcsolódást találtak a vizsgaidőszak előtti feszültségben, hanem lehetőséget kaptak arra is, hogy egy kicsit jobban megismerjék önmagukat és másokat. Büszkék vagyunk rájuk, hogy ilyen aktívan vettek részt az eseményen, és reméljük, hogy az általuk átélt pozitív élmények hozzájárulnak majd sikeres egyetemi életükhoz.

Köszönjük mindenkinek a részvételt és az aktív közreműködést! kortars_lepke